444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

OKÇULUK KULÜBÜ EĞİTİMLERE BAŞLIYOR

Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun ata sporlarını geliştirmek adına yapmış olduğu girişimler sonucu kurulan Şile Belediyesi Okçuluk Kulübü eğitimlerine başlıyor.
Haber Tarihi: 27.01.2017

 

            Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun ata sporlarını geliştirmek adına yapmış olduğu girişimler sonucu kurulan Şile Belediyesi Okçuluk Kulübü eğitimlerine başlıyor. Şileli hemşehrilerimiz tarafından, kurulduğu günden beri büyük bir heyecanla eğitimlerin başlaması bekleniyordu. Milli eğitim müdürlüğü ile birlikte ilk önce okullarda öğrencilerle başlayacak eğitimlere yoğun ilgi var.   Eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlaması ile okullarda yapılacak eğitimlere 230 öğrenci katılacak. Eğitimler boyunca yetenekli olan öğrencilerle yarışmalara katılmayı hedefleyen kulübümüz yarışmalarda alınacak derecelerle Şile’yi ve Şile’nin spora verdiği değeri dünyaya duyurmak istiyor.

            Okullarda eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler bulundukları okullarda, okul müdürleri veya sorumlu öğretmenlerine başvuru yapabilecekler.

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ YAZ DÖNEMİNDE

            Belediyemiz okullarda başlatacağı Okçuluk Kulübü eğitimlerini yaz döneminde genişleterek vatandaşlara da sunmayı hedefliyor. Okulların tatile girmesi ile birlikte Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek olan eğitimlere isteyen tüm vatandaşlar başvuru yapabilecek. Eğitimlerin ardından birer sporcu olacak olan bireyler, yarışmalara katılmaya hak kazanacak. Sporcular yarışmalarda Şile’yi gururla temsil edecek. Ata sporunun geliştirilmesi için büyük uğraş veren Şile Belediyesi yağlı güreşlerin ardından başlatmış olduğu okçuluk eğitimleri ile de vatandaşlardan büyük takdir topladı. 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.