444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

HİZMET VİZYONU VE PROJE TANITIMI YAPILDI

Söz Verdik, Evet, Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz! Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun sunumları ile Şile Kültür Merkezinde 13 Yıllık Hizmet Vizyonu ve Proje Tanıtım toplantısı yapıldı. Hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi gören lansmanımızda 2004 yılından günümüze 13 yıllık hizmet süreci anlatılırken üç yeni projenin müjdesi ve tanıtımı da yapıldı.
Haber Tarihi: 14.03.2017

 

            Söz Verdik, Evet, Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz! Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’nun sunumları ile Şile Kültür Merkezinde 13 Yıllık Hizmet Vizyonu ve Proje Tanıtım toplantısı yapıldı. Hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi gören lansmanımızda 2004 yılından günümüze 13 yıllık hizmet süreci anlatılırken üç yeni projenin müjdesi ve tanıtımı da yapıldı.

            Yeni Projelerimiz Yeni Şile Devlet Hastanesi, Yeni Belediye Binası ve Ağva Kültür Merkezi görücüye çıktı. Her Şey Dört Mevsim Yaşanabilir Şile İçin! sloganı ile yapılan projeler ve yatırımlarla Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu renk ayırt etmeksizin herkesin takdirini topladı.

            13 YILDA 3.5 MİLYAR YATIRIM

            Lansmanın sunumunu bizzat kendisi yapan Belediye Başkanımız Tabakoğlu: “13 Yılda yapılan alt yapı, üst yapı, düzenleme, restorasyon, mimari, yol ayırt etmeksizin tüm yatırımlarımızın maliyeti 3.5 milyar liraya yani eski para ile 3.5 katrilyona ulaşmış durumda. Şile’de yapılan yatırımlarımızın tamamı bir biri ile bağlantılı projeler, turizm, Şile Bezi, tarım bunların tamamı yapbozun birbirini tamamlayan parçaları gibi. Şile 16 Milyonluk bir pazarı var ve bunu büyük avantaja çevirmek zorunda, burada biz üzerimize düşeni yapıyoruz, artık iş üreticide… Üretimi, pazarlaması ile bu pazarda söz sahibi hale geliyoruz.”

            3 YENİ PROJE ŞİLE’YE HAYIRLI OLSUN!

            Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, 13 Yıllık hizmet süresi boyunca yapılan yatırımlardan sonra hemşehirlerimize sözünü verdiğimiz yeni projelerin sunumunu gerçekleştirdi. İhalesi ve projeleri tamamlanan ve yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak olan  Yeni Şile Devlet Hastanesi, Yeni Belediye Binası ve Ağva Kültür Merkezi görücüye çıktı. Yapılacak olan projeler Şile’nin ihityaçlarını karşılaması açısından tam not alırken hemşehrilerimiz Belediye Başkanımızı yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tebrik ettiler.

            MÜJDE-1 YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI

Arazisi temin edilen, plan ve proje süreçleri Belediyemiz tarafından tamamlanan Yeni Belediye Hizmet Binası ve alanı otopark ve meydan düzenlemeleri ile birlikte gelecekte Kaymakamlık merkezinin de içinde yer alacağı bir kamu yönetim merkezi haline dönüşecek bir alanda inşa edilecek. Büyüyen Şile’nin büyüyen projeleri ile Belediye hizmetlerinin yönetebileceği yeni hizmet binasını buluşturmayı hedefleyen projemiz, toplam inşaat alanı 20.000 m2 olarak, Balibey Mahallesi, 42 ada 117 parselde inşa edilecek, Şeffaf Belediyecilik anlayışımıza uygun olarak, açık ve rahat ulaşıma uygun şekilde tasarlanan Yeni Hizmet Binamız, Belediyemizin artan mekan ihtiyacı doğrultusunda tasarlandı.

 

          MÜJDE-2 YENİ ŞİLE DEVLET HASTANESİ

Arazi temini, planlama ve proje süreci Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Şile Devlet Hastanesi yakında halkımızın hizmetinde olacak. Meşrutiyet Mahallesi 1508 parselde projelendirilen yapı bünyesinde; ultrason-röntgen-mamografi-diyaliz, acil servis, poliklinikler, fizik tedavi ünitesi(12 yatak kapasitesi),ameliyathane(4 salon),yanık ünitesi(2 yatak kapasitesi),yoğun bakım ünitesi, kadın doğum ünitesi, poliklinikler, palyatif hasta yatak ünitesi, hasta yatak ünitesi(72 yatak kapasitesi) gibi fonksiyonlar bulundurmaktadır. Hastane projemiz tamamlandı, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı ve ihalesi gerçekleştirildi.

            MÜJDE-3 AĞVA KÜLTÜR MERKEZİ VE EK HİZMET BİNASI

Ağva-Yeşilçay mahallesinde kayıtlı, mülkiyeti Şile Belediyesine ait, 1310 m yüzölçümlü taşınmaz, Ağva halkına Kültür Merkezi olarak hizmet edecek şekilde projelendirildi. Proje kapsamında; kapalı otopark, zemin katta 4 adet dükkan, fuaye, 1.katta açık ofis şeklinde Belediye ek Hizmet ünitesi, idari toplantı salonu, 2.katta çok amaçlı iki adet salon olacak. Salonlar kültürel etkinlikler, toplantılar, sergiler ve nikahta kullanılacak. Yapılar arası geçişler tüp koridor ile sağlanacak.

YENİ PROJELER KAPIDA

Belediye Başkanımız Can TABAKOĞLU, Proje Tanıtım Toplantımızda vatandaşlarımıza ihale süreçleri tamamlanıp, yapımına başlanacak olan projelerimizin yanı sıra yeni müjdeler de verdi. Başkanımız: “13 yıllık hizmet sürecimiz boyunca hemşehrilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda projelerimizi gerçekleştirdik. Bu projelerin yapım süreci belki sabır taşlarımızı zorluyor ancak cefasını çektiğimizin sefasını da Şileli olarak süreceğiz. Geçen sene bu zamanlar yaptığımız lansmanla Kent Meydanı ve Katlı Otopark, Sahil Düzenleme ve Rekreasyon ile Ağva Sahil Düzenleme projelerimizi tanıtmıştık. Geçen sene tanıttığımız projelerimizin yanı sıra sizlere müjdesini vermiş olduğumuz yeni projelerin ise bugün tanıtımını yaptık. Allah’a hamd olsun sözünü verdiğimiz tüm projeleri hayata geçirebiliyoruz. Yepyeni, dört mevsim yaşanabilir Şile’de, Üsküdar Caddesi Cephe Rehabilitasyon Projesi, Sahilköy Liman Projesi, Şile Arıcılık Merkezi Projesi ve Şile Yel Değirmeni projelerini hayata geçireceğiz. Projelerle artık Şile daha güçlü ticaret ve turizm ağına sahip kendi ürettiğini kendi satan bir merkez haline gelecek. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Hemen yanı başımızda 16 milyon kişilik bir pazarımız var ve üreticimiz de Şile ile birlikte büyüyecek. Yapılan ve yapılacak olan yatırımlarımız değerli hemşehrilerime hayırlı, uğurlu olsun. Bu zorlu süreçte bizlerden maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir TOPBAŞ’a da teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek yeni müjdeleri vatandaşlarımıza iletti.

Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin haklı onurunu yaşıyoruz. Şile İçin Hayal Ettik, çalışmalarımızı Şile’mizin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Şile’ye hizmet etmekten mutluyuz, gururluyuz.

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.