444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE’DE 62 MAHALLEYE HİZMET

2013 Yılında çıkan kanunla Şile’nin tüm köyleri mahalle statüsüne geçti ve yatırımları Köy Hizmetlerinden alınarak Belediyemize bağlandı ve 800 km2 alan içerisinde 62 mahalleye hizmet götürmeye başladı.
Haber Tarihi: 27.03.2017

            2013 Yılında çıkan kanunla Şile’nin tüm köyleri mahalle statüsüne geçti ve yatırımları Köy Hizmetlerinden alınarak Belediyemize bağlandı ve 800 km2 alan içerisinde 62 mahalleye hizmet götürmeye başladı. Şile bu değerlerle İstanbul’un en fazla mahalleli ilçesi olurken yüz ölçümü olarak da İstanbul’un en büyük 3. İlçesi konumuna geldi.

            4 mahalleden 62 mahalleye büyüyen Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu hizmet ve yatırımlar için de kolları sıvadı. Ekipleri güçlendirip, daha verimli hizmet için var gücümüzle ile çabalayarak 2013’den günümüze köylerin birçok ihtiyacını karşılayacak yatırımlara imza attık.

            MAHALLELER ‘CAN’LANDI

            2013 yılında köylerin mahalleye dönüşmesi ile köyler daha fazla yatırım görmeye başladılar. Köy ihtiyaçları artık birinci ağızdan muhatabına iletilir oldu. Bu konuda Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu köyleri teker teker ziyaret ederek köylünün ihtiyaçlarını, yapılan hizmetleri ve yapılacak yatırımları vatandaşlarımızla birlikte değerlendirerek hazırlıyor.

            Köyler yeni parklara, fırınlara, çeşmelere, köy konaklarına, doğalgaza ve gerekli yerlerde camilere kavuştu. Şile İçin Hayal Ettik! Sloganı ile yola çıkan Şile Belediye Başkanımız Tabakoğlu köylerin temel ihtiyaçlarının her zaman karşılandığını ve yatırımların artarak devam edeceğini dile getirdi.

            KÖYÜN GENÇLERİ UNUTULMADI

            Başkanımız Tabakoğlu köylerde gençlerin kendilerini geliştirebileceği ve faydalarına kullanabileceği alanları da unutmadı. Köylerde gençlerin eğitimleri için kütüphaneler oluşturulmaya başlarken, halı sahalar, spor alanları da yerlerini almaya başladı. Gençlerin gelişiminde zararlı maddelere yönelmemeleri için spora ve eğitime gerek olduğunu her fırsatta vurgulayan Belediye Başkanımız bu yönde yaptığı çalışmalarla da vatandaşın tam desteğini alıyor.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.