444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ATA DEDE TOHUMLARIMIZ GELECEĞE ÇİMLENİYOR

Ata-Dede tohumlarımız tamamen doğal yöntemler ile ekiliyor, yetiştiriliyor ve geleceğe armağan ediliyor.
Haber Tarihi: 27.03.2017

Ata-Dede tohumlarımız tamamen doğal yöntemler ile ekiliyor, yetiştiriliyor ve geleceğe armağan ediliyor. Geleneksel olarak düzenlediğimiz Tohum Takas Şenliği ile Ata-Dede tohumlarının geleceğe miras bırakılması ve çoğaltılması hedeflenirken, çiftçimize verdiğimiz bir diğer destekle de, tohumların ekilerek hem ürün alınması hem de tohumların çoğaltılmasını hedefliyoruz.

Geleceğe miras olacak yaz dönemlerine ait olan domates çeşitleri, kemer ve tombul patlıcan, dolmalık ve acı tatlı biber, süs biberleri, salçalık biber,  fasulye, barbunya, dikenli salatalık tohumları, doğal yöntemlerle çimlendiriliyor. Çimlenen tohumlar fide haline getirilmek üzere viyollere ekiliyor ve fide hiçbir suni gübre ile zirai ilaç kullanılmadan toprakla buluşuyor.

Üretici hemşehrimiz, tarlalarında geleneksel ekim-dikim işlemlerine bağlı kalarak, doğal ve adil yetiştirilen ürünlerini Yeryüzü pazarımızda satışa sunuyor. Turizm, Sağlık ve Tarım kenti olma yolunda Dört Mevsim Yaşayan Bir Şile! için var gücümüzle hizmet etmeye devam ediyoruz. Şile’ye Hizmet Etmekten Mutluyuz Gururluyuz!

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.