444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

Üvezli ve Ulupelit Köy Konakları Temel Atma Törenleri Yapıldı

Söz Verdik Evet, Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz! Ulupelit ve Üvezli Köy Konakları’mızın temelleri atıldı.
Haber Tarihi: 29.03.2017

 

Söz Verdik Evet, Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz! Ulupelit ve Üvezli Köy Konakları’mızın temelleri atıldı.

Mahallelerimizde gerçekleştirilen Köy Konağı Temel Atma Törenlerine Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, köy muhtarlarımız, STK temsilcilerimiz ve mahalle sakinlerimiz katılırken, hemşehrilerimiz İBB Başkanımız Kadir Topbaş ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu’na yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkürlerini iletti.

 

MODEL KÖY KONAKLARI

Mahallelerin köy hizmetlerinden çıkarılıp belediyelere bağlanması ile birlikte yatırımlarının sınırlarını 62 mahalleye çıkaran Belediyemiz Yeni köy konakları ile de tüm Türkiye’ye örnek oluyor. Temelleri atılan ve atılacak olan mahallelerimizin köy konakları Osmanlı Mimarisine benzerliği ile tarihi bir görünüme sahip olacak.

Temel Atma Töreninde konuşan Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu; “Biz Şile’nin evladıyız, buraya gelirken Şile’ye hizmet için geldik. Köylerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi götürmeye çalışıyoruz. Bugün burada model köy konaklarının temelini atıyoruz. Mimarisi ile kullanım alanı ile örnek yapılar olacak. Konaklarımızın temelinin atılması hizmetlerimizin duracağı değil katlanarak artacağı anlamına geliyor. Şile için hayal ettik ve Şile’ye hizmet etmekten her zaman gurur duyduk. Büyüyen, güçlenen ve sürekli gelişen belediyemiz ile 62 mahallemizin ihtiyaçlarının karşılanması için, nitelikli gelişmesi için var gücümüzle hizmete devam edeceğimizi temin ederim” sözleri ile modern bir kent modeli oluşturma yolunda hizmetlerin devam edeceği mesajını verdi.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.