444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE’DE TOPLU AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENİ

Şile’de yapılan hizmetlerimizin açılışı ve yeni yatırımlarımızın temel atma töreni gerçekleştirildi. Belediye binamızın önünde gerçekleştirilen ‘’Toplu Açılış ve Temel Atma Törenimize’’ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, Şile Kaymakamımız Salih Yüce, Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, kanaat önderleri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Haber Tarihi: 30.03.2017

Şile’de yapılan hizmetlerimizin açılışı ve yeni yatırımlarımızın temel atma töreni gerçekleştirildi. Belediye binamızın önünde gerçekleştirilen ‘’Toplu Açılış ve Temel Atma Törenimize’’  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, Şile Kaymakamımız Salih Yüce, Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, kanaat önderleri ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Başkan Tabakoğlu: “Şile dününü hatırlamadan bugününü konuşmak olmaz. Şile 2004 seçimlerinden önce çöpünü bağrına döken kanalını denizine akıtan asfaltlı yolları olmayan ulaşılabilirliği mümkün olmamış şantiyeleri tamamlanmamış ve şehirleşme refleksi standartlarını yükseltememiş bir ilçeyken, bugün büyükşehrin ve Şile Belediyesi’nin hamleleri ile vizyonda, yatırımda dört mevsim yaşayan, geleceği parlak bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bugün Şile’de Doğalgaz var, çöpü bağrımıza dökmüyoruz. Denizimizde deniz deşarjı ve arıtma sistemlerimiz mevcut. Kanalizasyonlarımız, arıtmalarımız tamamlandı.   Bir çok tesisimiz hizmete girdi. Spordan sağlığa, eğitimden kültüre, rekreasyon alanlarından turizme, tarımdan bir çok alana artık yüzü gülen geleceğe emin adımlarla ilerleyen bir Şile var. Şile’ye bugün milyarlarca Türk Lirası yatırım olarak geliyor. Bizler dün bu para ile yatırım yapmayı bırakın IMF’e borcu olan, önünde para dilenen bir ülkeydik, bugün dik duran ve tefeciye borcu olmayan bir ülkeyiz. Şile Belediye Başkanı olarak, Şile’nin her talebini sayın başkana götürdüğümde, Şile’nin hakkıdır Şilelinin hakkıdır diyerek bizi taçlandıran sayın başkanıma, desteklerini Şile’nin ve Şilelinin üzerinden hiç çekmeyen cumhurbaşkanımız ve başbakanımıza teşekkür ediyorum.’’ sözleri ile konuşmalarını tamamdı.

Şile Can Başkanla 'Can' Buldu

Şile’de Belediye Meydanımızda gerçekleşen programda hemşehrilerimize seslenen  Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, Şile’nin Türkiye’nin ve İstanbul’un en güzel cennet yerlerinde biri olduğunu ve Şile’ye doğalgaz gelmesi bile hayal edilemezken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Şile’nin doğalgaza kavuştuğunu hatırlatan Başkan Topbaş, "Şile'nin sahilleri de atıksılarla kirletiliyordu. Sözüm ona, derin deşarj diye, 100-200 metrelik borularla atıkları bertaraf ediyorlardı. Ama poyraz estiğinde bu atıklar tekrar sahile vuruyordu. İnsanlarımız da gelip burada denize giriyordu. Biz bunları ileri arıtma tesissileri ile çok daha sıkıntı vermeyecek boyuta getirdik. Köylerimize biyolojik arıtma tesissileri kurduk. Altyapıdan üstyapıya kadar bu bölgede hizmetlerimiz var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 13 yıldır görev yapıyorum. 13 yılda yapılan yatırımlar toplamı İstanbul'a 98 milyar lira, Şile’ye şimdiye kadar 1 milyar 628 milyon 243 bin lira yatırım yapıldı. Bu güzel bahar güneşi altında bizi buluşturan arkadaşlarım ve sizlere sevgilerimi, saygılarımı arz ediyorum. Belediye Başkanı olmadan önce zaman zaman Şile’ye geldiğimde o zaman ki sorunları dinlerdim. 13 Yılda bu sorunların tamamını aştık ve hizmetlerimize de devam edeceğiz. Dünden bugüne Şile’ye Can Başkanımızla birlikte ‘Can’ geldi. Köylerine, mahallelerine kadar sizler istediniz bizler yaptık.’’ sözleri ile yeni yeni yatırımların geleceğini müjdeledi.

Başkan Topbaş 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda neden 'Evet' denilmesi gerektiğini de şöyle açıkladı: "Bu sistem değişmeli, dar geliyor artık bu sistem. Daha çabuk ve daha hızlı karar verebilen bir sistem gelmesi gerekiyor. 16 Nisan Türkiye için bir milat. Geleceğin Türkiye’si için yeni bir başlangıç olacak inşallah. Kararınız memleketimize ve milletime hayırlı olur inşallah. Daha çok hizmet istiyorsanız, 'Evet' demeliyiz."

Başkan Topbaş meydanı dolduran hemşehrilerimize, 'Spor salonu, kültür merkezi ve belediye binası ister misiniz?' diye sordu. 'Evet' cevabını alan Başkan Topbaş, "Tamam o zaman ben de yapıyorum" dedi. Başkan Topbaş daha sonra da, "İşte Başkanlık bu. Siz istiyorsunuz biz anında tamam diyoruz ve yapıyoruz" sözleri ile konuşmalarını tamamladı.

Toplu Açılış ve Temel Atma Törenimizin arkasından Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu yapımı devam eden Şile Kent Meydanı ve Katlı Otopark projesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.