444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ ŞİLE’DE

Sağlık Bakanımız Recep Akdağ Şile’mizi ziyaret ederek Şile Kültür Merkezimizde hemşehrilerimizle bir araya geldi.
Haber Tarihi: 03.04.2017

Sağlık Bakanımız Recep Akdağ Şile’mizi ziyaret ederek Şile Kültür Merkezimizde hemşehrilerimizle bir araya geldi. Toplantıda Yeni Şile Devlet Hastanemizin proje tanıtımı ve hizmet verecek yeni birimlerin tanıtımı yapıldı. Sağlık Bakanımız ve Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu tam teşekküllü, Şile’nin ihtiyaçlarını karşılayacak ve 450 gün içerisinde tamamlanacak hastane projesi ile hemşehrilerimizden büyük takdir topladı.  

            Hastane Tanıtımından sonra hemşehrilerimizle soru cevap şeklinde yerel ve ulusal gündem maddeleri üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Sağlık personeli atamalarından Şile’de hizmet veren doktor, hemşirelere, yapılacak yeni sağlık yatırımlarından referanduma kadar bakanımızın dahil olduğu her konuda gerçekleştirilen toplantı, hemşehrilerimizden yoğun ilgi görürken, tüm değerlendirme ve soruların cevap bulması ile Şile açısından bir o kadar da verimli oldu.

Toplantıda hemşehrilerimize hitap eden Sağlık Bakanımız Recep Akdağ, hemşehrilerimizi selamlayarak Şile’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ;’’ Yeni Şile Devlet Hastahanesi’nin Şile’ye ve Şileliye hayırlı olmasını dilerim. Şile’ye yeni bir hastanenin gerekli olduğu biliyoruz, 75 yataklı, içerisinde ameliyathaneleri, diyaliz merkezi, fizik tedavi odaları, şu an mevcutta olmayan yeni klinik birimleri ve odaları ile konforlu, her tür müdahaleye hazır bir hastane olacak. Gerek hastane projesi, gerek diğer sağlık projeleri, gerekse mevcut hastanenin ihtiyaçları konusunda biz Can Başkanla çok bir araya geldik. Kendisi çok çalışkan birisi uğraşıyor, çabalıyor işin en önemlisi başarıyor. Şile böyle değerli bir başkana sahip olduğu için çok şanslı… bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimizi Şile’den esirgemeyeceğiz.”

 Halk oylamasına yönelik olarak görüşlerini de belirten Sağlık Bakanı Akdağ; “Verilen kararın kimin işine yarayacağının düşünülmesi, bunun için de aklın ve vicdanın kullanılması gerektiğini bilmek gerek. Bu mesele gündeme geldiğinde ilk ses Kandil’den çıktı. Dediler ki referandumda ‘’Evet’’ çıkarsa biz biteriz. Allah’ın izniyle biz bu referandumdan ’’Evet’’ çıkaracağız ve bunları bitireceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız.’’ Gittiler mevcut anayasadan istifade ederek, yargının üst yönetimini ellerine geçirdiler, Allah korusun 15 Temmuz’da bu büyük milletin yürekliliği, vatan sevgisi olmasa bizim gençlerimiz, yavrularımız tankların önüne yatmasa, bugün biz düşman postalının emri altındaydık şu güzel memlekette...’’ Sözleri ile konuşmalarını tamamlarken vatandaş ile soru cevap şeklinde referandum değerlendirmesini yaptı.

Toplantıda konuşan Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu; “Yeni Şile Devlet Hastanemizde bize yardımlarını esirgemeyen Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Hastanemiz için yer tespit çalışmalarından sonra projemizi yaptık ve bakanımıza sunduk. Bakanımızda her zaman bizlerin yanında oldu, Şile için projenin hayata geçmesi adına hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Şile için her zaman çalışmaya devam ettik.  Şile yeni yatırımları ile model bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yeni Şile Devlet Hastanesi, Diyabet Merkezi, Engelli Merkezi ve sağlık alanında açılacak Sağlık Bilimleri Yüksekokulları ile Şile, bir sağlık kenti olacak. Biz Şile’nin evlatlarıyız, hayalimizi Şile için kuruyoruz. Şile Belediyesi, arazileri azalan değil, arazileri vatandaşlarımızın hizmetinde ‘nasıl projeler üretiriz’ diyerek arttıran belediyecilik anlayışı ile yola devam ediyor. ‘Şile İçin Hayal Kurduk’ ve hayallerimizin peşinde ilerliyoruz. Dört Mevsim Yaşanabilir Bir Şile için var gücümüzle çalışıyoruz.”

 Bu tür yatırım ve hizmetlerin, büyüyen Şile için her geçen gün hız kesmeden devam edeceğini belirten Belediye Başkanımız;’’ Şile için varız. Göç veren bir Şile’yi geride bırakıp, hemşehrilerimiz ile Şile’yi birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Bize verdikleri desteklerden ötürü öncelikle Sn Cumhurbaşkanımıza ve bakanımıza çok teşekkür ediyorum.’’ sözleri ile konuşmalarını tamamladı.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.