444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE’DE KAN SEFERBERLİĞİ

Şile Belediyesi, Şile 50. Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kızılay iş birliği ile düzenlenen Şile’nin en kapsamlı kan bağış organizasyonu ‘Şile Kan Bağışlıyor’ etkinliği vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Haber Tarihi: 10.04.2017

Şile 50. Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kızılay ile ortak düzenlediğimiz Şile’nin en kapsamlı kan bağış organizasyonu ‘Şile Kan Bağışlıyor’ etkinliği vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Bugün saat 10.00 ile 18.00 arasında 50. Yıl ÇPA Lisesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte Şile rekoru kırıldı. Şile 50. Yıl ÇPA Lisesi Kan Bağışı Kulübü öğrencilerinin yoğun çalışmaları ve Belediyemizin etkin destekleri ile tek günde yaklaşık 250 gönüllü kan bağışında bulundu. Şile Kaymakamı Salih Yüce ve Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu etkinliğe bizzat destek oldu.

Katılımın ve ilginin yoğun olduğu etkinlikte konuşma yapan Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu; ’’Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Burada bulunan bütün hemşehrilerime bu güzel etkinliğe katıldıkları için teşekkür ediyorum. Bugün burada gerçekten sosyal bir sorumluluğu ve vatani bir görev diyebileceğimiz ulvi hizmeti icra edeceğiz. Ayrıca Kan Bağışı Kulübümüze teşekkürlerimi arz ediyorum. Gençlerin öz güveni yüksek, sorumluluğun farkında ve toplumsal bilinci ele alan bu tür mazeretleri, bu tür sorumlulukları, iş ve eylemleri icra ediyor olması bizi son derece ümitlendiriyor ve gurur veriyor. Kızılay’ımız gururumuz bayrağımızı dalgalandıran bir kurumumuz. Yurtiçi ve yurt dışı evrensel hizmet veren Türk Kızılay’ına buradan teşekkür ediyorum.’’ diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Belediye başkanımızın ardından Belediyemiz müdürleri ve personelimiz de etkinliğe yoğun ilgi göstererek ‘Şile Kan Bağışlıyor’ etkinliğine en büyük desteği sağlayan kurumlardan biri olduk.

Protokol konuşmaları ve açılış etkinliklerinin ardından Kızılay çadırına geçilerek kan bağışı başlatılırken etkinlikle kan bağışının arttırılması ve 18 yaşını yeni dolduranlarında ilk kan bağışlarını yapmaları hedeflendi. Yoğun ilgi ile geçen organizasyonda vatandaşlar Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na 50. Yıl ÇPA Lisesi Okul Müdürü Sultan Orhan’a, Kan Bağışı Kulübü Öğrencileri ve öğretmeni Seda Günay’a, tebriklerini ve teşekkürlerini ilettiler. 

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.