444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Duyuru
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

DUYURU

BELEDİYEMİZİN TÜM İHALELERİ HUKUKA UYGUN OLARAK YAPILMAKTADIR.
Duyuru Tarihi: 22.01.2018

BELEDİYEMİZİN TÜM İHALELERİ HUKUKA UYGUN OLARAK YAPILMAKTADIR

 

 

   Son günlerde birtakım yazılı basın organlarında Belediyemizi hedef alan, kamuoyunu yanıltıcı bazı haberler yayınlanmaktadır.

 

  ‘Şile Belediyesi İhalelerinde Skandal Hata’ şeklinde başlayan bu haberlerde Belediyemizin ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı algısı oluşturulmak istenmektedir. Sayıştay Başkanlığı tarafından Belediyemizin tüm iş ve işlemleri 2016 yılında denetime tabi tutulmuştur. Bu denetimin sonunda hazırlanan raporda öncelikle ihalelerde herhangi bir usulsüzlük bulunmadığı, kamunun zarara uğratılmadığı tespit edilmiştir.

 

  Belediyemizin yaptığı ihaleler; şeffaf, halka açık, rekabet koşullarını oluşturarak gerçekleştirilmektedir. Belediyemizin bütün ihaleleri denetime açık olup, video kaydı altına alınmaktadır.

 

   Ayrıca Belediyemizde kamu görevini yürüten Başkan Yardımcılarının ihale komisyon Başkanı olmalarını engelleyen bir yasa hükmü bulunmamaktadır. Sayıştay Başkanlığının görüşü sadece bir tavsiye niteliği taşımaktadır.( https://www.sayistay.gov.tr/tr/Upload/62643830/files/raporlar/kid/2016/Belediyeler/İSTANBUL%20ŞİLE%20BELEDİYESİ.pdf  adresinde Sayıştay Başkanlığının Belediyemize ilişkin raporunun detayları mevcuttur)

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.