444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

SUYU KİRLETMEK GELECEĞİ KİRLETMEKTİR

Çevre haftası kapsamında İBB Deniz Hizmetleri, İSTAÇ ve belediyemizin ortak çalışmaları ile Şile Limanında deniz temizleme çalışmaları gerçekleştirildi.
Haber Tarihi: 10.06.2018

            Çevre haftası kapsamında İBB Deniz Hizmetleri, İSTAÇ ve belediyemizin ortak çalışmaları ile Şile Limanında deniz temizleme çalışmaları gerçekleştirildi. 6 dalgıç ile gerçekleştirilen deniz dibi tarama ve temizleme çalışmalarında Şişelerden lastiklere, cep telefonlarından televizyon ve bilgisayara kadar denizden çıkanlar görenleri şaşırttı.

            Denizden çıkan atıklar karşısında denizi kirletenlere vatandaşların tepkisi büyük olurken İBB Deniz Hizmetleri ekipleri minimum atık seviyesine Şile’de rastladıklarını dile getirdiler.

            Temizlik çalışmalarını yerince inceleyen ve çalışmalara katılan Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu; “Suyu kirletmek, geleceği kirletmektir. bu kapsamda her zaman denizimize, kıyılarımıza yaptığımız çalışmalarla büyük önem verdiğimizi gösterdik. bunların ispatlarından biri de mavi bayraklı plajlarımızdır. Şile, İstanbul’un en temiz denizine sahip ilçesi, burada çıkarılan atıklar nisbeten mütevazi atıklar, tabi yılların birikimi olarak. Farkındalık adına yapılan bir çalışma olduğu için burada bir liman içi temizlik yapılıyor, açık denizde veya liman dışı denizlerimizde böyle bir şey mevcut değil buna müsaade etmiyoruz. Şile kıyıları, plajları, denizi ile tercih edilen bir ilçesi, tercih edilen bir ilçenin deniz temizliğini de tercih edenlerin korumasını tavsiye ediyoruz.” sözleriye Şile’de deniz temizliğine verilen önemi dile getirdi. 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.