444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Meclis Kararları
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

Yetki Verilmesi

Karar No : 2019 / 49
Duyuru Tarihi: 18.09.2019

T.C.

ŞİLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Karar No       : 2019 /46

Karar Tarihi : 02/09/2019

 

ŞİLE BELEDİYESİ MECLİS KARARI

 

TEKLİFİN ÖZÜ :Yetki Verilmesi.

 

TALEP: Bu konuda İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet ÇETİN’in hazırladığı  rapor okundu.

RAPOR:

“BAŞKANLIK MAKAMINA

 

İlgi      : 07.11.2016 tarih 2016/92 sayılı meclis kararı         

 

İlgi meclis kararı ile Belediyemiz mülkiyetinde bulunan taşınmazlar ile Belediyemiz hüküm ve tasarrufu altındaki alanlarda (İmar Kanununun 15-16. maddelerine istinaden terkin edilen alanlar ile 18. maddesine istinaden yapılan imar uygulaması sonucu otopark, park ve yol olarak düzenleme ortaklık payından karşılanan alanlarda) TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 30 (otuz) yıllığına 1 (bir) kuruş bedelle (iptal yahut iadesi halinde aynı bedelle Şile Belediyesi'ne iadesi şartıyla) irtifak hakkı tesis edilmesi için Belediye Başkanı'na yetki verilmesine karar verilmiştir.

Söz konusu meclis kararı doğrultusunda 2016 ile 2019 yılları arasında trafo yeri tahsisi işlemleri gerçekleşmiştir. Bu yönde işlem tesis edilmeden önce tahsis süreci uzun zaman aldığından dolayı vatandaşlarımızın rahat ve konforlu bir yaşam sürmelerinin önemli bir göstergesi olan sürdürülebilir ve yeterli enerji ihtiyacının sağlanması hizmeti gecikmekte olup, yapılan bu düzenleme ile süreç kısalmış ve vatandaş memnuniyeti de artmıştır. Bu durum AYEDAŞ'a iletilen "sürekli elektrik kesintisi ile voltaj düşüklüğü şikâyetlerinin" bu dönem içerisinde azaldığı bilgisinden anlaşılmaktadır.

Belirtilen nedenlerle; Belediyemiz mülkiyetinde bulunan taşınmazlar ile Belediyemiz hüküm ve tasarrufu altındaki alanlarda (İmar Kanununun 15- 16. maddelerine istinaden terkin edilen alanlar ile 18.maddesine istinaden yapılan imar uygulaması sonucu otopark, park ve yol olarak düzenleme ortaklık payından karşılanan alanlarda) TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 30 (otuz) yıllığına 1 (bir) kuruş bedelle (iptal yahut iadesi halinde aynı bedelle Şile Belediyesi'ne iadesi şartıyla) irtifak hakkı tesis edilmesi konusunda, 5393 sayılı Belediye Kanununun 15/h, 18/e, 38/e, 38/h ve 75/d maddeleri uyarınca Belediye Başkanı'na yetki verilmesi hususunda yazımızın meclise havalesini arz ederim.

KARAR: Yapılan görüşmeler sonuncunda; Belediyemiz mülkiyetinde bulunan taşınmazlar ile Belediyemiz hüküm ve tasarrufu altındaki alanlarda (İmar Kanununun 15- 16. maddelerine istinaden terkin edilen alanlar ile 18.maddesine istinaden yapılan imar uygulaması sonucu otopark, park ve yol olarak düzenleme ortaklık payından karşılanan alanlarda) TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 30 (otuz) yıllığına 1 (bir) kuruş bedelle (iptal yahut iadesi halinde aynı bedelle Şile Belediyesi'ne iadesi şartıyla) irtifak hakkı tesis edilmesi konusunda, 5393 sayılı Belediye Kanununun 15/h, 18/e, 38/e, 38/h ve 75/d maddeleri uyarınca Belediye Başkanı İlhan OCAKLI’ya yetki verilmesi,

 

Şile Belediye Meclisinin 2019 yılı Eylül ayı toplantısının birinci birleşiminde,

 Oy birliği ile karar verildi.

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.