444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE DOĞASINA SAHİP ÇIKIYOR!

Günümüzde çevre kirliliği etkilerinin artması ve bu etkilerin doğrudan insan sağlığı üzerinde yarattığı olumsuz sonuçlar nedeni ile çevre kirliliğinin önlenmesi ve bu yönde yapılması gereken çalışmalara önem veriyoruz. Şile’mizin eko sistemine zarar veren, geleceğimizi tehlikeye atan bu talihsiz çevre olayını kınıyoruz.
Haber Tarihi: 25.12.2019

Bölge halkının desteğiyle öğrendiğimiz bu üzücü haber neticesinde; tarih, kültür, doğa kenti ve İstanbul’un akciğerleri Şile’mize zarar vermekte olan lastikleri temizleme çalışmasını üstlenerek, Belediyemizin ilgili tüm ekipleri, Şile Orman İşletme Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı’nın himayelerinde gerçekleşen toplantı sonrası, Oruçoğlu ve Darlık Mahallelerimiz arasında kalan alanda temizlik çalışmalarına başlandı. 

 

Çalışmalar esnasında Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı; “İstanbul’a su getirmek için şantiye ve toprak depolama sahası olarak kiralanan bu alanda çalışan taşeron bir firma, 1999 yılında başladığı çalışmaları, 2003 yılında işleri bitince gidiyorlar ve bu lastikleri burada bırakıyorlar. Yağan yağmur sonucu burada doğal bir gölet oluşuyor.Bu lastikler de suyun içerisinde kaldığı için bugüne kadar fark edilmemiş. Havaların da yağmursuz geçmesinden dolayı, biraz da kurak mevsim olunca su çekilmiş. Suyun çekilmesiyle beraber lastikler de gün yüzüne çıkmış. Dolayısıyla bunu tespit eden, bizi haberdar eden, çevre bilincine sahip duyarlı vatandaşımıza teşekkür ediyoruz.’’ diye konuştu.

Olayın burada yaklaşık 15-20 yıldan beri var olduğunu söyleyen Başkanımız İlhan Ocaklı; lastiklerin ilgili ve sertifikalı yerlere nakil olacağını, ömrünü tamamlayan lastiklerin ise geri dönüşüme gönderileceğini söyledi.

 

Temizlik çalışmaları sonucu bölgede bulunan yaklaşık 853 adet araç lastiği kaldırıldı.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.