444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

Vira Bismillah

Balık avlanma sezonunun 1 Eylül tarihiyle açılması ile birlikte Şile limanında düzenlediğimiz törenle yeni sezona Vira Bismillah dedik.
Haber Tarihi: 02.09.2020

Balık avlanma sezonunun 1 Eylül tarihiyle açılması ile birlikte Şile limanında düzenlediğimiz törenle yeni sezona Vira Bismillah dedik.

Avlanma yasağının sona ermesiyle birlikte başlayacak olan yeni balık sezonu için liman mevkiinde belediyemiz tarafından düzenlenen törene İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanımız Sayın İlhan Ocaklı, Kamu Kurum Amirleri, siyasi parti temsilcileri, balıkçı esnafı  ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende Şile Su Ürünleri Kooperatifi Başkanımız Sayın Osman Sarı, Şile Liman Başkanımız Sayın Mustafa Öztürk, İlçe Tarım Müdürümüz Sayın Kemal Benli, Belediye Başkanımız Sayın İlhan Ocaklı,  Şile Kaymakamımız Sayın Mehmet Nebi Kaya’nın  söz aldığı konuşmalarda sezonun bol ve bereketli geçmesi ortak temenni oldu. Konuşmaların ardından Keçeci Cami imamımız tarafından yapılan dua sonrası teknelere yüklenen ağlarla birlikte ve protokol üyelerinin katılımlarıyla balıkçı tekneleri denize açıldılar.

 

Konuşmasında deniz kirliliğine dikkat çeken Belediye  Başkanımız  Sayın İlhan Ocaklı, 2019 yılı balık sezonu açılışı öncesinde liman içerisinde dalgıçlar tarafından yapılan kısa bir temizlik çalışması sonunda bir çok farklı çöpün denizden çıkarıldığını ifade ederek herkesin bu konuda hassas ve duyarlı olması gerektiğini belirtti. Sözlerine avlanma yasağının kalkmasıyla birlikte bereketli bir avlanma sezonu geçirilmesi dilekleri ile devam eden Belediye Başkanımız Sayın İlhan Ocaklı; 

‘’İlçemiz için Palamut balığının yeri ayrı. Denizlerimizde yakalan palamut balığı Şile Palamudu olarak nam salmış bir balık çeşididir. Şile ismi bezi, denizi, feneri ,  doğal güzellikleri ve saymakla bitmeyen özelliklerinin yanında Türkiye’nin dört bir noktasında yer alan balık tezgahlarında Şile Palamut Balığı olarak yer alıyor. Tüm balıkçı esnafımıza bereketli bir sezon diliyorum. Kazancınız bol olsun. Vira Bismillah’’ dedi.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.