444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE'NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILINI KUTLADIK

Şile’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılını Belediyemiz tarafından düzenlenen anma töreni ile kutladık.
Haber Tarihi: 09.10.2020

Şile’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılını Belediyemiz tarafından düzenlenen anma töreni  ile kutladık.

Şile Kent meydanında düzenlemiş olduğumuz anma töreninde Şile Kaymakamımız  Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanımız  Hava Sv. Albay Hazel Yılmaz, Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı ve kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve Belediye Meclis üyelerimiz hazır bulundu. Saat 19:00‘da Saygı duruşu ve Şile Belediyesi Müzİk Okulu öğrencilerinden oluşan orkestra eşliğinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programımız, belediyemizin hazırlamış olduğu slayt gösterisi ve protokol konuşmalarıyla son buldu.

Konuşmasında Şile’nin kurtuluşu için verilen mücadeleyi anlatan Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı ; ‘’

İlçemizin 1922 yılında düşman işgalinden kurtarılarak Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesinde yaşamanın 98. yılını hep birlikte kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Tıpkı o yıllarda olduğu gibi bu gün de ülkemiz topraklarında oyunlar oynamak isteyen bazı güçlerin karşısında “Tek Devlet Tek Millet” olarak hep birlikte dik durarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz,  polisimiz ve kolluk kuvvetlerimizle birlikte Millet olarak dimdik ayaktayız. Öte yandan Azerbaycan topraklarında yaşanılanları göz ardı edemeyiz. Kendi topraklarında  vatan mücadelesi veren Azerbaycanlı kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu Şile’den duyurmak isterim”  dedi.

 

Şile Kaymakamımız Mehmet Nebi Kaya’nın da bu coşkulu günü borçlu olduğumuz aziz şehit ve gazilerimizi andığı konuşmasıyla sona eren programımız, pandemi kuralları gereğince toplu olarak gerçekleşemediğinden ötürü aynı anda facebook hesabımızdan canlı olarak yayın yaptı.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.