444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKU İLE KUTLADIK

Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılı kutlamalarında Belediye Meydanımızda düzenlenen tören ve sonrasında yapılan araç korteji ile ilçemiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık..
Haber Tarihi: 31.10.2020

Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılı kutlamalarında Belediye Meydanımızda düzenlenen tören ve sonrasında yapılan araç  korteji ile ilçemiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladı.

 

Covid-19 salgınını önleme amaçlı alınan kararlar doğrultusunda Belediye Meydanımızda düzenlenen törende Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Hava Sv. Albay Hazel Yılmaz,  Şile Belediye Başkanımız  İlhan Ocaklı ve Şile Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Ergar hazır bulundu. Kolluk kuvvetleri ile siyasi partilerin yer aldığı törene STK ve Kamu Kurumu çalışanları ile Gazilerimiz katılımda bulundu.  Türkiye Cumhuriyeti adına tebrikleri kabul eden Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’ya tebrik kabulünde Garnizon Komutanı Belediye Başkanımız ve Cumhuriyet Başsavcı eşlik etti. Tebrik kabulünden ardından Şile Gençlik Orkestrasının eşliğinde okunan İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra ilçe Kaymakamımız Mehmet Nebi Kaya günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaptı.

Cumhuriyetin ve bağımsızlığın önemine vurgu yaptığı konuşmasının ardından törene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu şiirlerin okunması zeybek gösterisi ile devam edildi.  Şile Gençlik Orkestrası ve bandonun seslendirdiği marşlarla tören alanımız renklendi.  İlçemizin caddelerinde Emniyet, Zabıta ve Jandarma ekiplerinin araçları eşliğinde bandonun seslendirdiği marşlarla Cumhuriyet turunun atılmasının ardından kutlamalar sona erdi.

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.