444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

AĞVA’MIZA YENİ EK HİZMET BİNASI VE KÜLTÜR MERKEZİNİN TEMELLERİNİ ATTIK

İlçemizin en büyük mahallesi olan Ağva için projelendirdiğimiz ve yapımına başladığımız Ağva Ek hizmet binamız ve Kültür Merkezinin temel atma törenini gerçekleştirdik
Haber Tarihi: 15.11.2020

İlçemizin en büyük mahallesi olan Ağva için projelendirdiğimiz ve yapımına başladığımız Ağva Ek hizmet binamız ve Kültür Merkezinin temel atma törenini gerçekleştirdik.

 

Temel atma öncesi düzenlenmiş olduğumuz törende İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Şile Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı ve Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya‘nın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmaların ardından yapılan dua ile temel atma butonuna basıldı.

Törende Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkanımız  İlhan Ocaklı, İl Bank Bölge Müdürü Muhammet ferit yüksel, ilçe Jandarma Komutanı ve ilçe Emniyet Müdürü ile personelleri, kamu kurum amirleri muhtarlarımız ve siyasi parti temsilcileri hazır bulundu

 

 

 

Ağva’nın geleneksel mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projemiz; eski dokunun yeniden canlandırılmasını hedeflendiği binanın ön aksında tasarlanan yeşil koridor vatandaşlarımıza hizmet edecek şekilde  olan 1250 m2 lik kamusal alan  peyzaj alanı olarak tasarlanmıştır.

 

 

Projenin içeriğini oluşturan birimler vatandaşlarımızın ve belediyenin ihtiyaçlarına göre temel olarak iki ayrı ana başlık altında projelendirilmiştir.

Bu bağlamda yapı içerisinde belediye hizmet birimleri ve sosyo kültürel alanlar olarak iki alana ayrılmıştır.

 

 

Geleneksel mimaride tasarlanan toplam 720 m2 lik inşaat alana sahip  projede; belediye giriş alanı kamusal alandan ayrı tutulmuştur.

Projenin Giriş Katında

Ağvalı vatandaşlarımızın sosyal ve  kültürel faaliyetlerine katkı sağlamak  amacıyla gerçekleştireceğimiz sinema, tiyatro, sergi,  ve sanat atölyeleri gibi  etkinliklere yönelik ; 280m² alan sahip çok amaçlı etkinlik salonu, ıslak hacimler ve servis mutfağı yer almaktadır.

 

 

Birinci Katında ise;

Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek adına planlanan  400 m² alana sahip olan belediye hizmet birimleri ve bu mekânlara hizmet eden bekleme alanları tasarlanmıştır.

Tasarlanan binanın Ağva’nın ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı ‘’ilçemizin ve hemşehrilerimizin yararına olacak her proje için büyük heyecan ve gayret gösteren bizler Ağva’ya bu güzel alanı hizmete açacak olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Elbette tüm bu çalışmalarımız bölgemize en iyi hizmeti sunmamız konusunda her zaman bizden yani Şile’den Ağva’dan desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımıza Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Onların da destekleriyle Ağva’mıza daha yapacağımız çok işler var. İlçemize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

 

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.