ŞILE Hava Durumu

1. Şile Kum Zambağı Şenliği Gerçekleştirildi

1. Şile Kum Zambağı Şenliği Gerçekleştirildi

Tuesday, August 9, 2022

Şile Belediyesi’nin; Şile’de yetişen ve önemli endemik bitkiler arasında yer alan kum zambağı için farkındalık oluşturmak amacıyla Çevre Gönüllüleri Derneği ile ortaklaşa düzenlediği 1. Şile Kum Zambağı Şenliği Kumbaba Plajında gerçekleştirildi. Şenlikte endemik bitki türü olan kum zambağının önemi anlatırken, halk oyunları gösterisinden, trio dinletisine ve sahilde kumsal yürüyüşüne kadar pek çok aktivite gerçekleştirildi.
 
Şile'deki Doğaseverler Şenlikte Yer Aldı
Şile Belediyesi tarafından Şile Çevre Gönüllüleri Derneği işbirliğinde gerçekleşen ve bu yıl ilki düzenlenen Şile Kum Zambağı Şenliği, 9 Ağustos Salı günü Kumbaba, Yelken Beach Mevkii'nde saat 16.00’da gerçekleştirildi. Açılış törenine; Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ve Şile Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz ile beraber Şile Belediye Başkan Yardımcıları, Şile Turizm, Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanı Emre Budur ve Şile Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Nabi Evren, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve doğa severler katıldı.
 
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: "Bu Şenlikte, Doğanın Gelecek Nesillerimiz İçin Ne Kadar Önemli Olduğunu İfade Ettik"
Şenlikteki konuşmasında Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Endemik bitki türü olan kum zambağı için farkındalık oluşturmak amacıyla Çevre Gönüllüleri Derneğimiz ile birlikte düzenlediğimiz şenlikte, doğanın bizler ve gelecek nesillerimiz için ne kadar önemli olduğunu ifade ettik. Endemik bitki türlerimiz için farkındalık çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Şile’mizin yeşilini, mavisini ve doğasını hep birlikte koruyalım, yarınlarımızı güvence altına alalım.” dedi.

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.