ŞILE Hava Durumu

Şile’de Gazi Meclisimizin 102. Kuruluş Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Görkemli Bir Programla Coşkuyla Kutlandı

Şile’de Gazi Meclisimizin 102. Kuruluş Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Görkemli Bir Programla Coşkuyla Kutlandı

Sunday, April 24, 2022

Şile’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programları, ilçe protokolünün katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Şile Stadı’nda düzenlenen resmi törenler ile başladı. Törende, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ile birlikte Şile Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Ergar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Okan Ayhan, kamu kurum amirleri,  STK başkanları, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “23 Nisan, Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızın Özgürlük İlanıdır.”

Törende 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin(TBMM) açıldığını ve ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız ve ebediyen milletin olduğunu ifade ederek, “Bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilanı ile çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. 23 Nisan Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özgürlüğünün ve güvenliğinin ilanıdır. Bugünleri bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Umudumuz ve geleceğimiz çocuklarımızı çok seviyoruz." ifadelerine yer verdi.

23 Nisan’ın Coşkusu Tüm Şile’ye Yayıldı…

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yılı kutlamaları kapsamında gün boyu süren çocuklar için hazırlanmış birbirinden güzel ve eğlenceli etkinlik ve kutlama programları ve çocuk iftarı yer aldı. 23 Nisan’ın çocuk bayramı coşkusu tüm Şile’ye yayıldı. Şile Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik alanı gün boyu yoğun bir katılıma sahne oldu. Aileler ve çocuklar gün boyu oldukça keyifli zaman geçirdi ve birbirinden güzel sahne etkinliklerini izledi. 

Çocuklar İçin Hazırlanmış Etkinlikler ve Kutlamalar Gün Boyu Sürdü.

Şile Belediyesi organizasyonu ile öğlen 12:00’de Şile Marina Yerleşkesi’nde selamlama ve açılış konuşmaları başlayan ve Şile Belediyesi 23 Nisan Resim Yarışması Ödül Töreni ile sürerek; Hacivat ve Karagöz, Fide Dikim, Ebru, Origami, Rüzgar Gülü, Çim Adam, Lego, Uçurtma, Karikatür, Resim, Sosis Balon, Yüz Boyama, Zaman Makinası Kutusu, AtaRobs Robot Takımı gibi çeşitli atölyeler, Seksek Oyunu, Misket Turnuvası, Beş Taş, Halat çekme Yarışı, Birdir Bir Oyunu gibi nostaljik oyunlar ve Şile Spor Akademisi ile Eğitsel Spor Aktiviteleri, Badminton, Basketbol gibi spor faaliyetleri, Şile Belediyesi Gençlik Orkestrası Konseri, Volkan Ögretmen ile Ukulele Dinletisi, BigBand Sando Ekibi ile Milli Marşlar, Karagöz ve Hacivat Gölge Oyunu gibi türlü sahne etkinlikleri gibi zengin etkinlikler, iftar saatine dek sürdü.

Başkan Ocaklı Çocukları Hiç Yalnız Bırakmadı…

Şile Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik çadırına sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile'de yaşayan evlatlarımızla hoş vakit geçirerek, sevinç ve mutluluklarına ortak oldu ve her biriyle ayrı ayrı fotoğraf çektirdi. Çocukların artan 23 Nisan coşkusu ve Belediye Başkanı ‘İlhan Amca’larını yanlarında görme mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi.

Çocuklarla İftar Çok Güzel!

Şile Marina Yerleşkesi’nde, saatler 19.56’yı gösterdiğinde bu kez de “Çocuk İftarı” gerçekleşirken, Şileli çeşitli yaş gruplarında minikler, büyükler gibi oruç açma tecrübesi yaşayarak, Ramazan ayının maneviyatına ortak oldular. İftar sonrası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevinci yaşayan çocuklara, Osmanlı Macunu, Pamuk Şeker ikramı yapılarak, sevinçlerinin katlanması sağlandı.

Şile Belediyesi Gençlik Orkestrası Eşliğinde Fener Alayı ve 23 Nisan Korteji…

Gün boyu büyük bir coşkuya ve katılıma sahne olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, bir Şile Belediyesi klasiği olan fener alayı ile taçlandırıldı. Şilelilerin yoğun bir katılım sağladığı fener alayı bando takımı eşliğinde Fener Caddesi’nden başlayarak, Cumhuriyet Caddesi’nde son buldu. 

Fener Caddesi Sakinlerine 23 Nisan Hediyesi…

Düzenlenen fener alayı esnasında Fener Caddesi sakinleri Şile Belediyesi tarafından hazırlanan hoş bir sürprizle de karşılaştı. Çalışmalarına bir süre önce başlanan Fener Caddesi Aydınlatma ve Kent Mobilyası Projesi tamamlanarak fener alayı esnasında açıldı. Caddeye özel hazırlanan aydınlatma armatürleri ve tarihi deniz fenerini sembolize eden led aydınlatmaları ilk kez gören cadde sakinlerinin yaşadığı coşku görülmeye değerdi.

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.