444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE’NİN YARDIM ELİ HALEP’E ULAŞIYOR

Kızılay’ın ortak düzenlediğimiz “İnsanlığa ve Kardeşliğe Yardım Elini Uzat” kampanyasında toplanan yardımlar dualarla uğurlandı.
Haber Tarihi: 29.12.2016

     

            Kızılay’ın ortak düzenlediğimiz “İnsanlığa ve Kardeşliğe Yardım Elini Uzat” kampanyasında toplanan yardımlar dualarla uğurlandı. Yardıma destek olan Şileli hemşehrilerimiz, dernekler, okullar, özel kuruluşlar ve kamu kurumlarının katılımı ile gerçekleştirilen uğurlama töreninde böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu ve Kızılay’a teşekkürlerini ilettiler.

YARDIMLARIN DEVAMI GELECEK

            Şile Yeryüzü Pazarında gerçekleştirilen uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu kısa bir sürede iki tır malzeme toplandığını ve talebin daha fazla olduğunu, yardım tırlarının devamının geleceğini iletti. Belediye Başkanı Tabakoğlu konuşmasını, “Halep İçin Şimdi Kardeşlik Zamanı! "Zulme uğrayan kardeşlerimize el uzatmak mecburiyetindeyiz.  Bunu hamdolsun yapıyoruz. Şunu iyi bilmeliyiz ki bizler varlıkla imtihan ediliyoruz. Bu kampanyaya ön ayak olan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Suriye’de Halep’te insanlık dramı yaşanıyor. Suriye’de altı yıldır yaşanan dram karşısında Başta Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz olmak üzere birçok sivil toplum örgütü ile 7’den 70’e tüm  vatandaşlarımızla sessiz kalamadık.  Kızılay’la birlikte düzenlemiş olduğumuz ve kardeşlerimize yardım elimizi uzattığımız erzak yüklü TIR’larımızı bugün yola çıkaracağız.

Yardımlarımızın yanı sıra , "Binlerce Suriyeli kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz. Bu topraklarda bin yıldır kalmamızın bir esrarı var. Dünya’nın en stratejik bölgesinde kalabilmek kolay değil. Dış mihrakların baskısına, zulmüne karşı her zaman ayaktayız, At binenin kılıç kuşananındır.  Biz kapımıza gelen insanımızla ekmeğimizi paylaşırız, sahip çıkarız, haksızlığın karşısında dururuz, zulme karşı çıkarız. Halep’te, El Bab’da Suriye’de her zaman mazlumun yanındayız adaletin ve Hakk’ın yolundayız. Dualarla yardımlarımızı Halep’e ulaştırılmak üzere uğurlarken tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor saygıyla anıyorum. Kızılay ile birlikte düzenlediğimiz bu yardım kampanyasında desteklerini esirgemeyen tüm değerli hemşehrilerime, derneklere, okullarımıza, öğrencilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, özel kuruluşlara,  adını sayamadığım nice yardım severlere teşekkürlerimi iletiyorum.” sözleri ile tamamladı.

            Şile’den dualarla uğurlanan TIR’lar İstanbul genelinden uğurlanacak 300 tır ile birleşerek Halep’e ulaşacak.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.