444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

ŞİLE KÜLTÜR MERKEZİNDEN YENİ SEZONA MERHABA

Açıldığı günden beri bir birinden güzel programlarla Şileli hemşehrilerimize hizmet veren Şile Kültür Merkezi yeni sezona da dolu dolu giriyor. Ekim ayında on yedi programla yeni sezona başlayacak olan Şile Kültür Merkezi 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek.
Haber Tarihi: 01.10.2018

            Açıldığı günden beri bir birinden güzel programlarla Şileli hemşehrilerimize hizmet veren Şile Kültür Merkezi yeni sezona da dolu dolu giriyor. Ekim ayında on yedi programla yeni sezona başlayacak olan Şile Kültür Merkezi 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek.

            Şile’nin sosyal hayatına renk katan kültür ve sanatı Şilelilerle kültür merkezi bu sezonun ilk gösteriminde 13 tiyatro ve 4 konser ile seyircisi ile buluşuyor. Şile Kültür Merkezi Ekim ayı boyunca etkinlikleri ile yine Şileli hemşehrilerimizin keyifli eğlenceli ve sanat dolu günler geçirmesini sağlayacak.

            EKİM’DE 17 ETKİNLİK

                Şile Kültür Merkezimiz Ekim ayı boyunca dört konser ve on üç tiyatro sahnesi ile Şilelilerin karşısına çıkıyor.

              Ekim ayı boyunca yapılacak olan gösteri kuşağında ünlü sanatçılar Şile’de sahne alacak. İlk olarak 06 Ekim tarihinde Türk Halk Müziğinin sanatçısı Şükriye Tutkun Şilelilerle birlikte olacak. 13 Ekim’de Türk Sanat Müziği Usta ismi Zekai Tunca, 21 Ekim’de Tuluhan Uğurlu sahne alırken, yeni sezonda ilk ayın son konserinde 27 Ekim gecesi Murat Kekilli sahne alacak. Ekim ayı boyunca tüm konser etkinlikleri saat 20.00’de başlayacak.

 

TİYATROLAR GÖZ DOLDURUYOR

     Yeni sezonda Şile’de tiyatrolar göz dolduracak. ‘’Aslan ve Tayfa’’ adlı çocuk oyunu ile perdelerini açacak merkezimiz, dört yetişkin tiyatrosu ve dokuz çocuk oyunu ile izleyicilerin karşısında olacak. Ekim ayının ilk yetişkin tiyatrosu 19 Ekim’de “Akidezadeler, Bir Tatlı Huzur” oyunu olurken 20 Ekim’de “Sultanü’ş Şuara” 26 Ekim’de “Panik Atak Mahir Atak” sahnede olacak ve Ekim ayının kapanışını ise 28 Ekim’de “Senin Annen Bir Melekti Yavrum” oyunu yapacak.

Her ay olduğu gibi Ekim ayında da çocuklar unutulmadı. Minikler için Şile Kültür Merkezimizde dokuz tiyatro oyunu olacak.

Minikler için etkinlik takvimi şöyle;

6 Ekim - Cumartesi – 12.00 “Aslan ve Tayfa”

7 Ekim - Pazar – 14.00 “Gökyüzü ile Dost”

13 Ekim – Cumartesi – 12.00 “Aslan ile Fare”

14 Ekim – Pazar – 14.00 “Minik Beceriksizler”

20 Ekim – Cumartesi – 12.00 “Kitapçı Dede”

21 Ekim – Pazar – 14.00 “Ali Babanın Çiftliği”

24 Ekim – Çarşamba – 10.30 “Dilimiz Kimliğimizdir”

27 Ekim – Cumartesi – 12.00 “Minik Sincaplar”

28 Ekim – Pazar – 14.00 “Kurşun Asker”

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.