444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Meclis Kararları
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

Meclis Başkan Vekili ve Divan Katibi Üye Seçimi

Karar No : 2019 / 15
Duyuru Tarihi: 29.04.2019

T.C.

ŞİLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

Karar No       : 2019 /15

Karar Tarihi : 15/04/2019

 

ŞİLE BELEDİYESİ MECLİS KARARI

 

TEKLİFİN ÖZÜ : Meclis Başkan Vekili ve Divan Katibi Üye Seçimi.

 

TALEP: Bu konuda Yazı İşleri Müdür vekili Gülşen KESKİN hazırladığı  rapor okundu.

 

RAPOR:

“BAŞKANLIK MAKAMINA

 

Belediye Kanununun 19. Maddesinde “Belediye meclisi, seçim sonuçlarının ilânını takip eden beşinci gün belediye başkanının başkanlığında kendiliğinden toplanır. Meclis bu toplantıda, üyeleri arasından, gizli oyla meclis birinci ve ikinci başkan vekili ile en az iki kâtip üyeyi ilk iki yıl için görev yapmak üzere seçer. İlk iki yıldan sonra seçilecek başkanlık divanı yapılacak ilk mahallî idareler seçimlerine kadar görev yapar.” denilmektedir.

 

            Bu bağlamda Belediye Meclisi tarafından gizli oy ile iki yıl görev yapmak üzere Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili, 2 asil ve 2 yedek olmak üzere 4 adet divan kâtibinin seçilmesi için konunun Meclis toplantı gündemine alınmasını arz ederim.”

 

KARAR: Yapılan gizli oylama neticesinde Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliğinde Kaya KOCAMAN 12 oy, Yalçın KURNAZ 12 oy, Hüseyin ÖZGÜR 4 oy , Bilal SÖNMEZ 2 oy ve Sezgin ERTÜRK 1 oy aldılar. Şile Belediyesi Meclisinin 2019 yılı Nisan Ayı Meclis toplantısının birinci birleşiminde,

 

            Meclis 1. Başkan Vekilliğine Kaya KOCAMAN , 2. Başkan Vekilliğine Yalçın KURNAZ oy çokluğuyla seçildiler.

 

Yapılan gizli oylama sonucunda Asil Divan Katipliğinde Melek Dilsiz 14 oy, Mehmet Fatih KÖMÜRCÜ 14 oy, Bilal SÖNMEZ 1 oy ve Yasin KÜÇÜKÖZER 1 oy aldılar. Yedek Divan Katipliğinde ise Kemal ÖZCAN 13 oy , Sezgin ERTÜRK 13 oy, Özcan KARA 2 oy, Yalçın KURNAZ 1 oy ve Kaya KOCAMAN 1 oy aldılar. Şile Belediyesi Meclisinin 2019 yılı Nisan Ayı Meclis toplantısının birinci birleşiminde,

 

Asil Divan Katipliğine  Meclis Üyesi Melek DİLSİZ ve Fatih Mehmet KÖMÜRCÜ, yedek divan katipliğine Meclis Üyesi Kemal ÖZCAN ve Sezgin ERTÜRK oy çokluğuyla seçildiler.

 

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.