444 74 53
Beyaz Masa
Şile Belediyesi
Haber
Yazıyı Büyütmek İçin Tıklayınız...
Yazıyı Küçültmek İçin Tıklayınız...

DAHA TEMİZ GELECEK İÇİN DAHA TEMİZ ŞİLE

Temiz bir Şile için çalışmalar ve girişimler meyvesini vermeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ÇEVKO’dan aldığımız toplam 600 geri dönüşüm ve çöp konteynerleri ilçemize hayırlı olsun.
Haber Tarihi: 31.12.2019

Temiz bir Şile için çalışmalar ve girişimler meyvesini vermeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ÇEVKO’dan aldığımız toplam 600 geri dönüşüm ve çöp konteynerleri ilçemize hayırlı olsun.

Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı’nın 03.12.2019 tarihinde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı iş birliği sonucu ilçemize kazandırdığımız geri dönüşüm ve çöp konteynerleri ile ilçemizin her köşesine çöp konteynerlerimizi koyarak, Şile’mizin daha temiz ve özenli kalması yönündeki çalışmalarımız artarak devam edecek.

Belediye Başkanımız İlhan Ocaklı; ’’Bugün ilçemize kazandırdığımız geri dönüşüm ve çöp konteynerleri için mutluyuz. İlçemizin daha temiz kalabilmesi ve plastik, ambalaj ve diğer geri dönüşüm maddelerinin toplanmasını sürdürülebilirlik açısından önemli buluyorum. Vatandaşlarımızın da bu konuda büyük bir hassasiyetle yaklaşmalarını, geri dönüşüm maddelerini 790 km2 olan Şile’mizin her bir köşesinde bulunduracağımız geri dönüşüm konteynerlerine atmalarını istiyoruz. Çevre kirliliği, israf, boşa giden kaynaklar… Hepsinin çözümü için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Tüm bunları önlemek için başlatılan Sıfır Atık Projesi de, seferberliğe dönüştü. Unutmayalım “Geri Dönüşüm Atıkları Çöp Değildir”. Sürdürülebilirlik konusunda ilçemiz adına daha fazla gayretle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.’’ dedi.

Daha temiz yarınlar için, daha temiz Şile için çalışmaya devam edeceğiz.

Markalarımız
Kardeş Şehirlerimiz
Belediyemizden Haberdar olmak için e-mail ile üye olabilirsiniz.
TC. Şile Belediyesi mobil uygulamasını çok yakında buradan İndirebilirsiniz.
Üsküdar Cad. No: 1 Şile / İstanbul Tüm içerik hakları Şile Belediyesine aittir.