ŞILE Hava Durumu

Kuvvetli Yağış Sonrası Şile Belediyesi Yoğun Mesaide

Kuvvetli Yağış Sonrası Şile Belediyesi Yoğun Mesaide

Friday, July 5, 2024


Şile Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde aşırı yağıştan kaynaklı su baskınları yaşayan bölgelerde çalışmalar gerçekleştirdi. Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle oluşan olumsuzlukları asgariye indirmek için Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri sahada vatandaşlara hizmet verdi.

“Sahada Yoğun Bir Çalışma Sürdürdük.”

İncelemelerde bulunarak ekiplerin çalışmalarını takip eden Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı:  “Şile’de başlayan aşırı sağanak yağış zaman zaman belli noktalarda su baskınlarına sebebiyet verebiliyor. Coğrafi konumumuz gereği zaman zaman aşırı yağışlar ve su baskınları gören bölgelerden biriyiz. Bunun için her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Şile Belediyesi olarak, 16  personel ile 4 ekip halinde 2 kepçe, 2 4x4 kamyonet ve İBB itfaiye ve İSKİ ekiplerimiz ile işbirliği içinde kuvvetli yağış sonrası sahada yoğun bir çalışma sürdürdük.” dedi.

Şile Belediyesi'nden Yağmur Sonrası Yoğun Mesai

Şile genelinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle su taşkınları meydana geldi. Şile Belediyesi, ilçe genelinde meydana gelen yoğun yağmur yağışı nedeniyle meydana gelen olumsuzlukların etkilerini en aza indirmek için teyakkuza geçti, meydana gelen olaylara anında müdahale etti. Durumu yakından takip eden  Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplere verdiği talimatla ilçenin tüm sokaklarında gerekli tedbirleri alarak yağmur sonrası temizlik işlerine yoğunlaştı. Sokak ve caddelerde oluşan su taşkınlarına anında müdahale eden ekipler, suların anında tahliye edilmesi konusunda titizlikle çalıştı. Yağmur sonrası temizlik işleriyle ilgili özverili bir şekilde çalışan ekipler yoğun mesai harcadı. Meydana gelen su baskınlarına müdahale eden ekipler kapanan ızgara ve mazgalları açıp, yağmur suyunun getirdiği birikintileri temizledi.


 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.