ŞILE Hava Durumu

ŞİLE’DE 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARI YENİDEN HATIRLANDI

ŞİLE’DE 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARI YENİDEN HATIRLANDI

Thursday, July 15, 2021

Şile Belediyesinin düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede 15 Temmuz gecesi yeniden hatırlanarak, milli birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşmalar geceye damgasını vurdu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Şile Kent Meydanında kurulan sinevizyondan TRT Mahrem belgeselinin katılımcılara gösterimi ile başladı. 15 Temmuz gecesini anlatan videoların gösterimi ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş konuşması canlı yayında dinlendi. Şile Belediyesi Müzik Okulu öğrencilerinin eşliğinde şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının sonrasında protokol konuşmalarına geçildi.

15 Temmuz gazisi Necmi Atalay’ın konuşmasının ardından söz alan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,  Şile Garnizon Komutanı  Albay Hazel Yılmaz ve Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’nın gecenin önemine dair konuşmaları yer aldı. Şile Belediye Başkanı Ocaklı konuşması sırasında siyasi partilerin ilçe başkanlarını 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününe dair mesajlarını iletmeleri için sahneye davet etti.

Milli birlik ve demokrasi mesajlarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasının dereceye giren öğrencilerine hediye takdimi yapıldı. Şiir ve kompozisyon dalında 1. Olan öğrencilerin eserleri dinlendi.

 Mehteran takımının sahneye daveti ile birlikte Şile Kent Meydanında milli duygular doruğa ulaştı.

2004 dünya 1.si kurra hafız Mustafa Kızılcaoğlu’nun  Ku’ran-ı Kerim tilavetinin ardından 251 şehit için okunan hatimlerin duası Şile Merkez Cami imamı tarafından yapıldı. Daha sonra Şile Kent Meydanında düzenlenen programa katılan katılımcılar ve ilçe protokolü Şile Emniyet Müdürlüğü önünde nöbete geçti.

Camilerde aynı anda selaların okunmasının ve karakol nöbetinin sona ermesiyle birlikte Şile bir kez daha 15 Temmuz gecesinde yaşadıkları duyguları hatırlayıp Türkiye’nin geçilmez olduğunun mesajını verdi.

Programda 15 Temmuz gecesine dair duygularını ifade eden Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’’ 15 Temmuz’u anmak için burada bir araya geldik. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu gecenin anlam ve önemini bizden sonra gelecek olan nesillere aktarmanın gayreti içerisindeyiz. Düşünebiliyor musunuz bir tankın önüne çıplak elle dur diyen, silahın namlusuna dur diyen bir milletiz.  Bu millete kimse boyunduruk takamayacak. Devletimizle milletimizle el ele olmaya devam edeceğiz.’’ dedi

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.