ŞILE Hava Durumu

Şile’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde Çelenk Sunumu

Şile’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde Çelenk Sunumu

Monday, March 18, 2024


Şile’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıldönümünde, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Zaferin Yıldönümünde Şehitler ve Gaziler Anıldı

Şile’de, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 109. yıldönümü vesilesiyle çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Mehmet Sutaşır, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, ilçedeki kurum ve kuruluş müdürleri, Şile Muharip Gaziler Derneği üyeleri, gaziler, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şile Belediyesi Müzik Okulu bandosu eşliğindeki saygı duruşu sonrasında İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Şile Belediyesi tarafından çelenk sunumu yapıldı.

“Şehadete Yürüyen Tüm Çanakkale Kahramanlarımızı Rahmetle ve Minnetle Anıyorum.”

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü vesilesiyle ilçe kaymakamlığı tarafından Şile Belediye Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Milletimizin en kutlu zaferlerinden olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü vesilesiyle ilçe kaymakamlığımız tarafından Şile Belediye Meydanı’mızda düzenlenen törende Şile Belediyesi adına çelengimizi sunduk. İlçe kaymakamlığımızın düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi anma programına katılım sağladık. Bu vesileyle bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehadete yürüyen tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Anma Günü Programı Sonrası Aziz Şehitlerimizin Ruhu için Dua Edildi

Çelenk sunma töreninin ardından ilçe protokolü ile birlikte Şile Kültür Merkezi'nde 
Şile Oya-Ali Osman Keçici Sosyal Bilimler Lisesi tarafından 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle hazırlanan anma programına katılan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı daha sonra ilçe protokolü ve vatandaşlarla birlikte Kurna Mahallesi Kabristanlığı’nı ziyaret ederek, aziz şehitlerimizin ruhu için dua etti. Kurna Mahallesi şehidi Jandarma Komando Er Levent Birben’in kabristanını da ziyaret eden Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı akabinde şehit Levent Birben'in aile evine misafir oldu
 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.