ŞILE Hava Durumu

İBB ‘Semtimde Orkestra’ Konserleri Şile'de Başladı

İBB ‘Semtimde Orkestra’ Konserleri Şile'de Başladı

Monday, July 1, 2024


Yaz mevsimiyle yüzünü sokaklara, meydanlara ve parklara çeviren İBB Orkestraları Şile'ye konuk oldu. 1 Temmuz Pazartesi, 21.00’de Şile Kent Meydanı’nda konser veren İBB Kent Orkestrası ile unutulmaz pop şarkıları 7’den 70’e Şileli müzikseverler ile birlikte seslendirildi.  Tüm Şile’nin davetli olduğu gecede konser alanını dolduran müzikseverler, sanatçıların eşsiz performanslarıyla müzik dolu unutulmaz bir gece yaşadılar.

“Muhteşem Müzik Keyfi ile Kabotaj Bayramı’na Renk Kattıkları için İBB Kent Orkestrası’na Teşekkür Ediyorum.”

Konser sonunda sahneye çıkarak vatandaşlara seslenen Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı: “Öncelikle sanatçılarımızı tebrik ediyorum. Orkestramız çok büyük bir alkışı hak ediyor. Bugün aynı zamanda denizcilik tarihimizin en önemli günlerinden biri olan Kabotaj Bayramı’nı kutlamak ve İBB Kent Orkestrası’nın bu muhteşem performansını dinlemek için buradaydık. Değerli misafirler, bu özel günü kutlarken deniz şehirlerimizi de rahmetle anıyor; başta denizcilerimiz olmak üzere tüm halkımızın Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum. Ülkemizi, onların izinde denizcilik sektöründe daha da ileriye taşıma kararlılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi.

“Müziğin Evrensel Dili ve Ruhu Besleyen Melodiler ile Unutulmaz Anlar Yaşadık.”

Yazın coşkusunun İstanbul’un her köşesini doldurduğu bu günlerde müziğin evrensel dili ve ruhu besleyen melodiler ile unutulmaz anlar yaşatmış ve yatacak olan İBB Kent Orkestralarını Şile’de ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk ve onur duyduğunu aktaran Başkan Özgür Kabadayı; “Müziğin enerjisi ve ritmi ile denizlerimizin özgürlüğünü kutladığımız bugünde başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na, İBB Kültür Sanat Daire Başkanımız Sayın Tolga Volkan Arslan’a, İBB Orkestralar Müdürümüz Sayın Ozan Bircan’a ve bu harika geceye emeği geçen değerli İBB Kent Orkestrası üyelerine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki Şile’ye geldiler iyi ki konser verdiler.” ifadelerini kullandı.

İstanbul'un Dört Bir Yanında Ücretsiz Müzik Şöleni Sürüyor

Toplumun her kesimi tarafından müziğin ulaşılabilir olması için çalışmalar yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı’na bağlı Orkestralar Müdürlüğü, geçen yıl olduğu gibi bu yaz da 'Semtimde Orkestra' konser serisiyle İstanbul'un dört bir yanında ücretsiz müzik şöleni sunmayı sürdürüyor. Bu kapsamda İBB Orkestraları Temmuz ayı programının ilk ayağında Şile’de sahne aldı.
 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.