ŞILE Hava Durumu

Başpehlivanlar Şile’de Er Meydanı’na Çıkıyor

Başpehlivanlar Şile’de Er Meydanı’na Çıkıyor

Tuesday, August 16, 2022

Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri bu yıl 15. kez er meydanında başpehlivanları buluşturuyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen başpehlivanlar 19 Ağustos Cuma günü Ata sporunu yaşatmak için Er Meydanı’na çıkacak. 

Şile Etkinlik Alanı’nda yer alan güreş alanında gerçekleştirilecek olan Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri birbirinden ünlü baş pehlivanları ağırlayacak. Güreş Alanı’nda düzenlenecek olan 15. Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’ne 60 başpehlivan katılırken, farklı boylardan 1000’e yakın güreşçi mücadele edecek. 

Türkiye’nin önde gelen sporcuların ağırlandığı Geleneksel Şile Yağlı Güreşlerinin her yıl daha da büyük bir ilgiyle izlendiğine dikkat çeken Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, sporu ve sporcuyu destekleyecek yatırımlara devam edeceklerini kaydetti. Başkan Ocaklı, “3 yıldır spor yatırımlarımızı arttırmaya ve desteklemeye devam ediyoruz. 3 bine yakın gencimiz ve çocuğumuzla, 25’e yakın branşta öğrencimize ücretsiz eğitim veriyoruz. Dalga sörfünden, eskrime kadar birçok farklı branşta sporcu yetiştiriyoruz. Mobil araçlarımızla köy köy, mahalle mahalle çocuklarımıza, gençlerimize gidiyor, spor yapmalarına olanak sağlıyoruz. Amacımız ve hedefimiz geleceğin şampiyonlarını Türkiye’ye kazandırmak.  Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri de ata sporumuzu yaşatmak ve genç sporculara destek olmak için çok önem verdiğimiz bir etkinliğimiz. Tüm sporseverleri bekliyoruz” dedi.

Birbirinden yiğit pehlivanların yer alacağı güreşlere tarihi Kırkpınar başpehlivanı Cengizhan Şimşek, Mustafa Taş, Ali Gürbüz, Recep Kar, Orhan Okulu, İsmail Koç, Ertuğrul Dağdeviren, Mehmet Yeşilyeşil, Osman Aynur, Fatih Atlı, Fatih Koyuncu, Abdullah Güngör, Serhat Gökmen, Yusuf Can Zeybek, Serhat Balcı, Mecit Yıldırım gibi tanınmış güreşçiler katılacak. 

Her yıl daha da artan bir ilgiyle izlenen Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri, başpehlivanları ve önemli sporcuları er meydanında buluştururken, tüm spor severleri de ağırlayacak. 
 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.