ŞILE Hava Durumu

İnteraktif SMS Hattı

İnteraktif SMS Hattı

ŞİLE BELEDİYESİ KISA MESAJ BİLGİ, ŞİKAYET VE İSTEK HATTI HİZMETİNİZDE

Şile Belediyesi bir hizmeti daha vatandaşlarımıza sunuyor. Bundan böyle Turkcell kullanıcıları 6070 kısa mesaj numarasına, diğer operatörler ise 532 752 6070 numarasına bilgi, şikayet ve isteklerini bildirebilecek, cep telefonları üzerinden borç sorgulama yapabilecekler.

Vatandaşımıza büyük kolaylık sağlayacak uygulamamız şöyle çalışıyor; Belediyemizden bilgi almak isteyen Turkcell kullanıcısı vatandaşlarımız, BILGI yazıp boşluk bıraktıktan sonra adını soyadını yazacak ve bilgi istediği konuyu yazarak 6070 numarasına gönderecek. Vatandaşımızın istediği bilgi yine kendi cep telefonuna sms olarak yollanacak.

İstek ya da Şikayette bulunmak isteyen Turkcell kullanıcısı vatandaşlarımız ise aynı şekilde istek veya şikayet yazıp boşluk bırakacaklar, isim ve soy isim yazdıktan sonra istek ya da şikayetlerini 6070 numarasına yollayacaklar. İstek ve şikayetlerine ilişkin geri bildirim yapılacak inceleme çalışmasının ardından, başvuruda bulunan vatandaşımızın cep telefonuna sms olarak yollanacak.

Borç Sorgulama Uygulaması

Belediyemiz tarafından vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak amacıyla başlatılan uygulama şikayet, bilgi ve istek uygulamasının yanında, borç sorgulama uygulamasını da kapsıyor. Borcunu öğrenmek isteyen Turkcell kullanıcısı vatandaşlarımız, belediye sicil numarasını bilenler BORC yazıp boşluk bırakıp sicil numarasını, sicil numarasını bilmeyenler Borc yazıp, boşluk bırakarak, TC kimlik numarasını yazarak, 6070 kısa numarasına gönderdiklerinde, kendi cep telefonlarına sistemimiz tarafından borç durumları bildiriliyor.

Türkcell kullanıcısı vatandaşlarımız tüm bu uygulamaları 6070 numaralı kısa mesaj hattına attıkları sms lerle öğrenirlerken, diğer gsm hatlarını kullanan vatandaşlarımız ise aynı uygulamaları, 532 752 6070 numarasına gönderecekleri sms lerle öğrenebilirler.

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.