ŞILE Hava Durumu

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi Projesi

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi Projesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansının desteği ile Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında hayata geçecek olan Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi Projesi faaliyetlerine başladı.
 
İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Şile Belediyesi tarafından başarıyla tamamlanan projenin ardından yeni bir proje daha hayata geçiyor. İstanbul Kalkınma Ajansının Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı kapsamında hayata geçirilen Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi Projesi ile Şile’de bulunan yerel butiklerin ve dokumacıların tasarım yetkinliklerinin gelişmesi için tasarım odaklı eğitimler verecek.

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi’nde Şile Bezi’ne gönül vermiş üreticilerimize girişimcilik, e-ticaret, moda tasarımı, dokuma-boyama-baskı teknikleri, alanlarında uzmanlık sağlayacak atölyeler ve workshoplar gerçekleştirilecek. Aynı zamanda alanında uzman ve tanınan modacılar ile yapılacak iş birlikleri ile Şile Bezi’ne tasarım noktasında da nitelikli destekler sağlanacak.
 
Proje kapsamında Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi’nde farklı disiplinlerden tasarımcılar, sanatçılar, öğrenciler, akademisyenler, uzmanlarla kadın üreticilerin birbirleri ile etkileşime geçmesi için bir dizi etkinlik planlandı. 

Merkez; atölyeler, seminerler, kadın girişimcilerle gerçekleşecek çalıştaylar, inovasyon ve girişimcilik eğitimleri, pazarlama ve markalaşma eğitimleri gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. 

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi’nde verilecek tasarım eğitimleri kapsamında;  koleksiyon oluşturma teknikleri, moda tasarımın süreçlerine hakim olma, kolaj ve kompozisyon tekniklerinin uygulanması, renk uyumu ve kumaş seçiminin koleksiyon oluşumundaki önemi, tasarımsal düşüncenin gelişimi, deneysel çalışma ve özgün fikir üretimi, temel tasarım odaklı düşünme ve araştırma yapısı, farklı doku ve malzemeler ile tasarım süreçleri, renk teorisi ve uygulamaları, layout oluşturma ve farklı sayfa yapılarına uygun çalışmalar, farklı doku ve malzemeler ile tasarım süreçleri gibi konularda Şile Bezi ile ilgilenen üreticilerin, dokumacıların ve girişimcilerin tasarım yetkinliklerinin arttırılması hedefleniyor.
 

Onay kodu gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Sorry, we have a problem while sending e-mail. Please try later.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Please, enter code we send you.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Please select at least one notification channel.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
This email address already registered. Please, try other e-mail adress.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Please enter mandatory fields.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz. Please fill al required values.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Thank you, your your process is done.
Onay kodunu yanlış girdiniz. Please enter right code that we send you.